Yılbaşında Vizesiz Gideceğiniz Ülkeler

kadinlar-yilbasi

Yılbaşı tatilleri için hazırlıklar şimdiden başladı. Yılbaşında farklı bir ülkeye ziyaret etmek çok iyi bir fikir olabilir. Planlarınız arasında olduğunu biliyoruz, eğer yılbaşı için yurt dışı tatili düşünüyorsanız vize sorunuyla uğraşmadan gidebileceğiniz ülkeleri öğrenin.

Vize Nedir?

Bulunduğunuz ülke dışında başka bir ülkeye gerçekleştireceğiniz seyahat,iş ya da herhangi bir durum söz konusu olduğunda gideceğiniz ülkenin sizlerden istediği belgelerin tümü olarak adlandırabiliriz.

Vizesiz Seyahat Nedir ?

Sahip olduğunuz pasaport için vize istemeyen ülkelere gerçekleştirdiğiniz seyahat, vizesiz seyahat olarak değerlendirilir.

Bu ülkelere giriş yapmak için konsolosluğa gitmezsiniz, evrak toplamakla uğraşmazsınız, herhangi bir ücret de ödemezsiniz. “Ya vize başvurum reddedilirse?” korkusu yaşamaz, sadece biletini alıp bavulunu hazırlayıp yollara düşersiniz.

Sizlerle paylaşacağımız bu ülkeler Türkiye’den Vize istemiyor. Şimdiden iyi tatiller.

1. Bosna Hersek

Tarih kokan ve her Türkün mutlaka gitmesi gereken ülkeler arasında Bosna Hersek’te yerini alıyor. Mutlaka gidip görmelisiniz.

2. Singapur

Singapur tam bir tatil cenneti. renkli ve eğlence dolu bir tatil yapmak isteyenler biraz paraya kıyıp yılbaşını Singapur’da geçirebilir.

Bunu da oku :  Yurtdışında Yapmamanız Gereken 18 Şey

3. Belarus-Beyaz Rusya

Renkli bir yılbaşı için Belarus’a gitmeye ne dersiniz? 30 gün içinde ki seyahatlerinizde vizesiz seyahat edebilirsiniz.

4.Ukrayna

2019’a Ukrayna’da girmek isteyenler, vizesiz seyahat ile rahat bir nefes alıyorlar. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biri.

5.Venezuela

Karayip Denizi’ne kıyısı olan güzel ülke’de yeni yılı karşılamak hoş olsa gerek. Uçsuz maviler sizi bekliyor.

6. Malezya

Uçak biletine fazla para ödemeyi göze alanlar Malezya’ya uçabilir ve keyifli bir yılbaşı tatili geçirebilir.

7. Filipinler

Farklı kültürleri görmek ve uzak doğu kültürüne şahitlik etmek istiyorsanız Filipinler doğru adres olabilir.

8. Makedonya

Huzurun ve sakinliği arayanlar için unutulmayacak bir tatil adresi.

9. Sırbistan

Balkanlarda yer alan bu sakin Ülkeye’ye giderek renkli bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz. Uygun fiyatlı oteller ve 1,5 saatlik uçuş avantajının yanı sıra Sırbistan’ın ülkemizden Vize istemesi de bu ülkeyi harika kılıyor.

Bunu da oku :  Abartıldığı Kadar Güzel Olan Turist Çeken 50 Yer

10. Tayland

Türkiye’de ki hava koşulları malum… Yılbaşında havanın soğuk olacağı kesin gibi gözüküyor.Yılbaşı tatilini sıcak bir ülkede geçirmek isteyenler Tayland’a gidebilir.

11. Karadağ

Turistlik bir yer olan Karadağ sıcak ve samimi bir yer. Tatilde rahat ve huzur arayanlar için yılbaşında vizesiz gidilebilecek yerler arasında. Hem ucuz hemde sakin bir tatil yapmak isteyenler Karadağ’ı tercih edebilir. Konaklama ve yol konusunda da zorluk çekmeyeceksiniz.

12. Tunus

Otantik bir tatil ve iyi bir gezi planı için Tunus ideal tatil planlarından. Yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alan Tunus’a giderek farklı kültürler görebilirsiniz.

13. Fas

Fas rüyaların ülkesi. Vizeniz olmadan gidebileceğiniz bu ülkede kültür gezisi yapabilirsiniz. Tatilinizi iyi değerlendirmek için vazgeçilmez bir yer. Yapmanız gereken iyi bir gezi haritası çıkarmak ve kültürel bir yılbaşı tatilinin tadını çıkartmak.

14. Kosava

Tarihi ve mimarisi ile büyüleyici bir Balkan şehri olan Kosava’da sizi tadına doyulmaz bir tatil bekliyor. Fotoğraf meraklıları için şiddetle tavsiye edeceğimiz bir yer. Arşiviniz de yüzlerce farklı fotoğraflar olacak ve siz bu tatili unutamayacaksınız.

Bunu da oku :  Yılbaşı İçin En İyi Yurtdışı Tatil Noktaları

15. Gürcistan

Uçakla 2 saatte oradasınız. Renkli bir şehir olan ve kültürel olarak bize benzeyen Gürcistan’da yılbaşında sizden vize istemiyor. Bolca fotoğraf çekebilir, şehri dolaşabilir yılbaşını gece bir eğlence mekanında geçirebilirsiniz.

16. Arjantin

Biraz pahalı seçenekler arasında olsa da gelişmiş bir ülke görmek isteyenler için Arjantin en ideali. Hem vize problemi olmadan böyle bir ülkeye gitmek zor. Bol ışıklı, gelişmiş bir ülkede yılbaşı tatili de çok renkli olacaktır.

17. KKTC

Kıbrıs yılbaşı tatilinde vazgeçilmez arasında. Vize problemi yok, uçak saatleri oldukça esnek, her bütçeye uygun otel mevcut…. Daha ne olsun. Çok çeşitli yılbaşı programları da cabası. Hemen bilet bakmaya başlamak ister gibisiniz.

18 Bahamalar

Biraz pahalı seçenekler arasında olsa da, keyifli bir yılbaşı tatili için harika bir seçenek.

(Toplam 153 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)

Related posts

Leave a Comment