En zor Schengen Vizesi veren Avrupa ülkeleri

Bazı özel durumları olmayanlar için vize genelde sıkıntı olmuştur. Bazı ülkeler vize konusunda çok cömertken, bazı ülkeler çok cimridir. En kolay vize veren ülkeler ise genelde diğer Avrupa ülkelerine oranla vize konusunda daha az stres yaratır, red verme durumu çok daha azdır ve diğer ülkelere oranla daha uzun vize verir. Çünkü bazı ülkeler vardır ki pasaportunuz vize dolu olduğu halde kendisine vize için başvurduğunuzda size sadece 2 haftalık vize verir ve bu durum çok can sıkıcı olur. Bu nedenle vize konusunda böyle sıkıntılar yaratan ülkelerden vize almak yerine, vize konusunda daha cömert olan ülkelerden vize almak daha doğru olur.

Ancak burada küçük bir detay var. Vize aldığınız ülkeye girmezseniz bir daha o ülkeden vize almak istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle vize alması kolay ülkeler asıl gitmek istediğiniz yere giderken bir aracı olarak kullanabilirsiniz. Gelelim genelde vize verme konusunda şuan sorun yaratmayan ülkeler. Ama elbette bunun değişmeyeceğinin garantisi yok.

Schengen, Güneydoğu Lüksemburg’da küçük bir kasaba. Schengen Vizesi’ne adını vermesinin nedeni ise bu kasabada 1985’te yapılan bir anlaşma ile Fransa, Batı Almanya, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda arasında yapılan gümrük kontrollerinin kaldırılmasına dayanıyor.Aynı karar Avrupa Birliği’nin kurulması ile daha geniş bir alanı kapsamaya başlıyor ve aynı adla anılmaya devam ediyor.

Schengen Vizesi Hangi Ülkeleri Kapsıyor?
Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan ve Kıbrıs Cumhuriyeti vizenin kapsamındaki ülkeler.
En zor Schengen Vizesi veren Avrupa ülkeleri
ğer bir Avrupa turu yapacaksanız, vize başvurusu yapıp tatilinizi riske atmamanız gereken bazı ülkeler de var ve Türklerin başı bu ülkelerle genellikle dertte.

Norveç
Refah seviyesinin çok yüksek olması ve kaçak göçmen akınına uğraması bunun en büyük nedeni. Ankara Konsolosluğu’ndan örnek verecek olursak yapılan başvuruların neredeyse %25’i reddediliyor.

Belçika
Belçika’da red cevabı veren ülkeler arasın da liste başlarında. Red yüzdesi 20’nin üzerlerinde.

Almanya
Çok sayıda Türk yaşaması nedeniyle Türklerin kalıcı olmasından endişe ediliyor ve onay süreci oldukça sıkıntılı.

Hollanda
Hem refah seviyesinin yüksek olması, hem de çok fazla Türk bulunması onay alma ihtimalini oldukça düşürüyor.
Başvuru yapmak için lütfen ziyaret ediniz: /vize-pasaport/

(Toplam 455 defa izlendi, bugün 1 kere görüldü)